Історія Зовнішньої реклами: від античності в XXI століття

Як до Вас звертатись?

Телефон

История

naruzhnaya-reklama-s-drevnem-egipteЗадавшись питанням походження зовнішньої реклами, ми заглибилися в хащі інтернету в пошуках всіляких джерел інформації. Багато вчених все ще сперечаються: яку епоху вважати точкою відліку? Деякі навіть називаю печерні малюнки першими зразками зовнішньої реклами, але найчастіше перші натяки на вивіски згадуються в Давньому Єгипті, Стародавній Греції і Римі. Так приклади зовнішньої реклами були виявлені в Мемфісі (Стародавній Єгипет) так чоловік рекламував свій дар тлумачення снів, а Ефесі була знайдена плита, покликана рекламувати публічний будинок. Також зустрічаються згадки про рекламу на папірусах, в яких повідомлялося про продаж рабів, або афішах що розповідають про різні заходи. Також в Стародавньому Римі існували спеціальні щити, або відведені спеціально стіни будинків, на яких фарбою або вугіллям можна було написатирекламне повідомлення.

Зовнішня реклама в СередньовіччяЗа часів Середньовіччя вивіски створювали найкращі скульптори і художники того часу. Вони виконувалися у вигляді символічних зображень що позначають вид діяльності. Таким чином, вивіски, розміщені над входом, здалеку інформувала городян про рід діяльності даного крамаря. Враховуючи те, що люди тоді в своїй більшості були безграмотні, це рятувало від необхідності розбирати незрозумілу напис. Розмір і якість вивіски безпосередньо пов’язувалося з благополуччям власника, ніж вона була більше, тим більше була вірогідність, що в неї зайде відвідувач.

Рекламний постер в 15 віціУже в XV столітті вперше з’явилися перші рекламні постери, це пов’язано з появою перших друкарських верстатів. У XVII столітті з’явилися перші вітрини, які теж почали використовувати як рекламні площі. На відміну від прилавків, вітрини можна прикрашати й оформляти, що ще більше приваблює відвідувачів. Водночас у містах з’явилися перші зазивали – які тепер іменуються «промоутери» – їх завданням було залучити клієнтів в крамницю або інший заклад. У XVIII столітті з’явилася літографія, що істотно збільшило можливість друку рекламних листівок і плакатів.

Неонова реклама в 20 віціВже в XX столітті почався бум в зовнішній рекламі. Почали з’являтися все нові і нові технології. Першим у світі зі створення успішної реклами були визнані США. Жодна інша не могла зрівнятися з ними. Також на початку XX століття була створена перша неонова вивіска, саме з тих пір вони зайняли більшу нішу в зовнішній рекламі. В якості рекламної площі почали використовуватися зупинки для громадського транспорту.

XXI століття не перестає дивувати нас новими технологіями в зовнішній рекламі. Великі рекламні агентства вже успішно впроваджують 3D технології, які здатні всебічно рекламувати будь-який товар. Хто знає, які захоплюючі відкриття чекають нас в майбутньому?

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(2 голоса, в среднем: 5 из 5)

Є питання? Хочете зробити замовлення? Зв’яжіться з нами:

Ваше ім’я (обов’язково):

Ваш e-mail (обов’язково):

Номер телефону:

Повідомлення

Прикрепить файл:


Дивіться також: