Підсвічування вивісок світлодіодами. Інтерв’ю з технічним директором.

Як до Вас звертатись?

Телефон

Светодиодная вывеска - засветка вывески светодиодами

Світлодіодна вивіска - підсвітка світлодіодами

Літо, тепло, хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Ось і ми з подругами вирішили погуляти по нашому місту. Проходячи коло одного закладу, ми звернули увагу на його світлодіодну вивіску. Вона була привабливою і цікавою, але один момент псував враження – нерівномірне засвічення. На вивісці, в деяких місцях, неозброєним оком було видно бліді плями. З такою проблемою періодично стикаються різні заклади і організації. Саме тому і виникла ідея проконсультуватися з цього питання з нашим технічним директором (ТД).

Я: І так, чи є взагалі різниця в світлодіодах?

Технічний директорТД: Звичайно. Коли світлодіоди тільки з’явилися на ринку України, їх пропонувала тільки одна компанія – Ві Ар Саплай (WeRSupply). У той час при виготовленні світлових вивісок застосовувався неон або люмінесцентні лампи. Ціни на світлодіодну продукцію були досить високими і ми не були готові пропонувати замовникам вироби зі світлодіодами.

Перші світлодіодні модулі, які ми використовували в наших виробах, були зроблені в Україні (м.Одеса) на приватному підприємстві, а точніше приватником. Підприємливі хлопці везли з Китаю світлодіоди (сумнівної якості), ставили їх в корпуси (пластмасові) і заливали мало не силіконом. Виходив світлодіодний модуль.

Деякий час ми працювали з цим постачальником. Потім світлодіоди і комплектуючі (блоки живлення, контролери, коннектори, і т.д.) стали завозити фірми, які вже займалися продажем матеріалів (ПВХ, акрил, АКП, світлотехніка і т.д.) для реклами, з якими ми вже довгий час співпрацювали. Ми стали закуповувати у них світлотехніку, яка вже мала заводський вигляд і була на порядок якісніша, ніж одеська. Проте і ця продукція не відповідала нашим вимогам. Завдяки тому, що у нас хороші і дружні відносини з більшістю партнерів (постачальників), був випадок, коли менеджер однієї з компаній попередив нас про те, що у них почастішали рекламації від виробників реклами на блоки живлення, що поставляються їх компанією.

На щастя, в цей же час до нас приїхали представники компанії Ві Ар Саплай (WeRSupply) і розповіли про світлодіодну продукцію, яку вони пропонують. Грамотно провели презентацію та майстер-клас.

Для початку, що таке світлодіоди? У них все залежить від якості кристала. Американські та європейські виробники світлодіодів мають підприємства в Китаї, на яких штучно вирощуються кристали. На заводі, після виготовлення кристалів, проходить відбраковування. На конвеєрі стоять люди, які відбирають кристали за категоріями (умовно) – А, Б, В і т.д. На Україну продукція із застосуванням кристалів вищої категорії (А) не поставляється, оскільки модуль (стрічка, прожектор, лінійка), в якому використовується кристал даної категорії мають велику вартість, а ринок (замовники реклами) поки не готовий платити за продукцію такого якості.

Я: До речі про гарантії. Яку гарантію на світлодіоди ми можемо дати нашим клієнтам?

ТД: Зараз нам пропонують продукцію чотири інші компанії. У одних гарантія на світлодіоди рік, у інших – два. Хоча ціна на самі світлодіоди дешевше. Ві Ар Саплай (WeRSupply) дає гарантію на свої модулі 5 років. Для того, щоб вивіска довго і якісно працювала необхідно:

  1. Якісні модулі, про які ми вже говорили (наскільки якісний світлодіодний кристал, в якій корпус він поміщений і на якому струмі експлуатується світлодіод).
  2. Блоки живлення – вони перетворять 220 Вт в 12 Вт, які необхідно для живлення діодів. Ми брали блоки в іншої компанії, але вони не витримали випробування часом. Тому ми використовуємо Б.Ж. тільки Ві Ар Саплай (WeRSupply).
  3. Проводка. У випадку з проводкою потрібні вмілі руки і грамотний підхід. Наприклад, ми нещодавно їздили на діагностику вивіски. Її встановлювали не ми, але до нас звернулися за її ремонтом. Для проводки використовували АКУСТИЧНИЙ !! провід, який абсолютно не годиться для комутації світлодіодних модулів.

Я: І все ж, як вибрати світлодіоди в залежності від обсягу вивіски?

Світлодіодні модуліТД: Для кожного виробу (в залежності від його обсягу) – лайтбоксу, об’ємних світлових букв, букв з контражур і т.д. призначені «свої» модулі. ВРС пропонує таблицю, в якій вказані світлодіодні модулі з їх характеристиками, рекомендовані для установки в вироби різної глибини. Навіть початківець маркетолог з її допомогою зможе вибрати правильні модулі. Ну, і практика плюс величезний досвід нашого кошторисника-конструктора-технолога. Кожен світлодіод призначений для певного виробу – розмір, світловий потік, потужність, кут світіння, відстань між модулями в ланцюзі. Є світлодіоди великі, є маленькі. Якщо, наприклад, модуль розміром 48 х 43 мм. без проблем можна поставити в лайтбокс, то в світлову букву висотою 120 мм. він просто не влізе.

Я: Ось ми і підійшли до питання про плями на вивісках. Як їх уникнути?

ТД: Світлодіодні модулі виробляються з різними міжосьовими відстанями в ланцюзі, які визначають максимальну відстань, на яку їх можна віддалити один від одного. Ближче розмістити можна, далі ні. Якщо світлодіоди розмістити занадто далеко один від одного, простір між ними буде засвічений гірше. Якщо ж занадто близько – на вивісці будуть яскраві плями.

Я: З досвіду, що дешевше замінити – дорогі модулі або дешеві?

ТД: Візьмемо для прикладу дешеві світлодіоди. Припустимо вони стоять в два рази дешевше якісних, при цьому їх гарантійний термін всього 2 роки. Якісні світлодіоди прослужать, як мінімум 5 років. Як ми можемо легко порахувати, використовуючи дешеві модулі ви не економите, а в підсумку переплачуєте і досить багато, так як для якісного засвічення вивіски протягом п’яти років вам доведеться їх замінити як мінімум два рази.

Я: Чи є взагалі сенс використовувати дешеві діоди?

ТД: Ні. Для прикладу, у нас, ще на самому початку, був випадок, коли ми виготовляли лайтбокс розміром 3х6 м. Туди поставили світлодіоди низької якості, в результаті через 3 місяці нам довелося їхати їх міняти, оскільки вони стали просто перегорати один за одним.

Я: І останнє запитання. Часто можна побачити, що в об’ємних буквах одна або кілька букв світяться яскравіше, ніж інші. З чим це пов’язано?

ТД: Швидше за все, в такій вивісці були замінені модулі тільки в цих буквах.

Є таке поняття, як деградація кристала. Згодом яскравість кристала зменшується (це природне явище), але якщо у виробі були встановлені однакові модулі, то зниження яскравості відбувається рівномірно і це оку не помітно. А якщо, з якоїсь причини в одній або декількох буквах вийшли з ладу модулі, а їх вирішили замінити на нові, то ми спостерігаємо той ефект, про який Ви говорите.

Я: Велике спасибі за приділений час. Сподіваюся ця інформація буде корисна для наших клієнтів.

Таки чином ми бачимо, що погнавшись за дешевою вивіскою, ми в результаті не просто переплатимо, ми можемо зіпсувати її зовнішній вигляд. Не дарма в народі кажуть – «Скупий платить двічі». Давайте разом створювати якісну рекламу, яка буде прикрасою нашого міста.

Дякую за допомогу в написанні статті технічному директору
Ішанічеву Сергію Егріевичу

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(7 голосов, в среднем: 5 из 5)

Є питання? Хочете зробити замовлення? Зв’яжіться з нами:

Ваше ім’я (обов’язково):

Ваш e-mail (обов’язково):

Номер телефону:

Повідомлення

Прикрепить файл: